Päikseline ja meeleolukas Sharm el Sheikh ning 38+ hotelli
Umbes aasta jagu tagasi käisin Rhodost avastamas ja kirjutasin, kuidas Kreeka on mulle südamelähedane olnud juba ammusest ajast. Sel korral jõudsin üle pika, pika aja tagasi Kreeta saarele, kus olen korduvalt puhkamas käinud ning kunagi ka ühes sealses hotellis töötanud.
Rõõm seal taaskord olla oli kirjeldamatu, oleks justkui koju tagasi jõudnud 😀
Saime saarel palju ringi sõita, avastada piirkondi, kuhu ma varasemalt ei olnud sattunud ning vaatasime üle kokku 41 hotelli saare erinevates puhkepiirkondades. Programm oli hea ja mitmekesine, kattes ära põhilised linnad, kuhu Heraklionist mugav minna ning hotellid olid väikestest või tagasihoidlikest kuni suuremate ja uhkemateni välja.
Trummipõrina saatel alustan hotellidega 😀
Esimene kokkupuude Domina Coral Bay 5* hotelliga oli mul ca 20 aastat tagasi, kui seal perepuhkust veetsime. Mäletan, et tol ajal oli see väga popp hotell, kus kõik käisid. Kuigi eredat mälestust sellest reisist ei jäänud ootasin siiski põnevusega, et kuidas seal nüüd on. Domina territoorium on ülisuur, omajagu on treppe ja küngastest üles-alla liikumist. Õnneks küll jalutama igale poole ei pea, vaid saab kasutada hotelli oma ühistransporti või rentida jalgrattaid, tõukse jne. Tuba, kus olin oli renoveeritud (Oasises) ja nägi võrdlemisi viisakas välja, kuid kindlasti mitte midagi luksusliku ja kui ma ei teaks, millised vanemad toad on, siis ilmselt soovitaksin renoveerida. Vannituba ei olnud renoveeritud, ütleme, et sellise nostalgilise väljanägemisega, kuid üsna ruumikas. Paremad toad on näiteks Prestige ja osaliselt Aquamarine, millest viimase puhul on mõned toad värskelt renoveeritud, kuid jällegi on tuleb arvestada nostalgilise vannitoaga.
Rand oli täitsa tore, snorgeldada saab nii palju kui hing ihkab ja sportimiseks on palju võimalusi. Millest jäi minu jaoks puudu olid sellised mõnusa äraolemise paigad, võimalik, et selle lühikese aja jooksul ei suutnud neid üles leida, kuid hotelli äpist lugesin välja, et kõik hinnas sisse kuulub õhtusel ajal kokku kolm baari, millest lähemat tutvust tegin ühega, mis asus kõige lähemal. Hubane seal just ei olnud ning siinkohal lisan veel, et peale restoranide serveeriti jooke igal pool papptopsidest, minu jaoks näitab selline asi suuresti hotelli tegelikku taset. Meeldivaks üllatuseks oli seal jällegi väga hea toitlustus, valik ei olnud teab mis lai, kuid millestki otseselt puudust ei tundnud ja maitsev oli samuti. Kokkuvõtteks antud hotelli ma endale kindlasti ei valiks, eelistan väiksemaid ja hubasemaid, kuid kes pigem eelistavad suuremaid hotelle, mis on nagu linnakesed omaette, siis hea hinna puhul miks mitte. Soovitan siiski vaadata üle samas hinnaklassis alternatiivid, sest näiteks kui Domina parema tasemega variandid nagu Prestige ja Rixos Sharm El Sheikh või Steigenberger Alcazar on samas hinnas, siis ma ise läheks pigem kahte viimasesse.
Vana Sharm ja Hadaba
Teise päeva hommikul olime krapsakad ja varakult valmis oma esimeseks hotellide päevaks. Alustasime Sharmi Vana turu lähedale jääva Iberotel Palace’ga. Antud hotelli külastasin ka kaks aastat tagasi ning juba siis jättis see väga hea mulje. Tegu on 5* ainult täiskasvanute hotelliga, mis on pigem klassikaline, kohati ehk vanamoodne, kuid väljapeetud, kena ja puhas. Asukoha poolest on samuti tip-top, Vana turg on ca 500m kaugusel, hotellil on oma liivarand ja talvisel ajal ei tohiks seal olla nii jahe ja tuuline. Küll tuleb arvestada, et korallid jäävad eemale, kuid hotell pakub tunnise intervalliga paaditransfeeri.
Edasi võtsime suuna Pickalbatrosi hotellide Aqua Blu 4* ja Aqua Park’i 5* poole, mis asuvad Hadaba piirkonnas teineteise kõrval ja on osaliselt ristkasutuses ehk Aqua Blu omad võivad kasutada Aqua Parki veeparki, kuid teisi teenuseid mitte, 5* omadel on pisut vabam käik. Mõlema puhul jääb rand eemale ning sinna viiakse bussiga, samas kes rannast nii väga ei hooli saab edukalt basseini ääres pikutada või veepargis hullata. Üldmulje mõlemast hotellist on üsna viisakas, luksushotellidega tegemist ei ole, kuid ütleks, et sellised korralikud keskklassi hotellid, mis sobivad lastega peredele.
Pickalbatros Aqua Park’is toimub ka Neverland Show, mis kuulub üldjuhul juba hinna sisse, kui on broneeritud mõni Pickalbatrosi hotellidest. Idee iseenesest on sellel üritusel päris tore, näha saab tantsuesitusi, akrobaate ja palju muud huvitavat ning samal ajal nautida marokopärast õhtusööki.
Eelmise kahe hotelli lähedale jääb ka järgmine hotell Faraana Reef 4*, ütlen kohe ära, et kuna tegu on pigem soodsama klassi hotelliga, siis optimistlike ootuste asemel olid pigem eelarvamused. Tuleb arvestada, et paljud teenused nagu wifi on lisatasu eest ja hotelli üldist kvaliteeti ei saa võrrelda mõne parema 4* hotelliga. Küll aga meeldis mulle hotelli nö sopiline territoorium, lagedaid platse või üüratuid basseinialasid nagu mõne puhul ei täheldanud, pigem jäi hubane mulje. Palju oli näha kohalikus stiilis kujundust nii sees kui väljas, mis annab tunde, et kus riigis täpsemalt parasjagu ollakse. Toad olid pigem tagasihoidlikud. Lisaks vanemale osale on neil ka uuem, mis üllatas positiivselt. Sealsed majad meenutasid isegi ehk mõnda Cook’si ketti kuuluvat või muud boho/beduiinistiilis hotelli, toad olid samuti tagasihoidlikud, kuid viisakad. Suureks plussiks on nende asukoht, põhimõtteliselt kohe nende ranna kõrval asub populaarne Farsha Cafe ja palju muid meelelahutuse kohti. Ehk siis soodsa hinna puhul ja neile kes eelistavad pigem väljas käia on hotelli tegelikult küll ja veel.
Liigume paar hotelli edasi ja vaatame üle Jaz Fanara Resort & Residence’i. Hotelli ametlik kategooria on 5*, kuid mõnedel reisikorraldajatel märgitud ka 4* või 4+*. Mitmed teenused on osaliselt lisatasu eest ning näiteks wifi levib ainult avalikes kohtades ja tubades, vähemalt külastamise ajal, ei olnud wifi võimalust isegi tasu eest. Küll on hotellil väga mõnus asukoht, ainult umbes 2 km vanalinnast, oma liivarand ning kaldast pisut eemal korallid. Samuti üldmulje hotellist jäi meeldiv, toad on kenad nagu Jaz hotelliketile kohane, ainult standard toad on väikesed ca 15m2 ehk kes soovib suuremat, siis pigem võtta superior. Varasemalt kuulus hotell Iberotel’i hotelliketti ja seega näeb Iberotel Palace’ga üsna sarnane välja.
Järgmine hotell Sunrise Grand Select Montemare Resort 5* meeldis mulle 2 aastat tagasi väga, sel korral jätsid toad kuidagi pigem tagasihoidliku mulje, kuid samas ei olnud otseselt viga, lihtsalt ütleme nii, et wow momenti tuppa astudes ei teki. Hotellil on kena territoorium ja endiselt meeldib mulle millegipärast tohutult sealne rannaala, mõlemad korrad olen end just ranna ääres ahhetamas avastanud. Toitlustus on sama korralik nagu kahe aasta eest ja nüüd on neil olemas ka väike kuue veeliumäe ja talveperioodil soojendusega veepark. Ainult täiskasvanutele on eraldi basseiniala, bassein on talvel soojendusega ning ka baar on kenasti olemas. Eraldi lisaksin veel juurde, et nende swim-up tubade basseinid on talvel soojendusega. Täitsa selline hotell, kuhu isegi puhkama läheksin.
Nüüd juba päris mitu hotelli edasi Sunrise Select Diamond Beach Resort’i 5* jõudes tundsin end natuke kummaliselt, justkui oleks seal varem käinud. Selgus, et olingi kahe aasta eest ka seda hotelli külastanud, kuid mingil põhjusel ei jäänud see mulle kohe üldse meelde ehk sellepärast, et hotelli on 2021/22 aastatel renoveeritud. Rannaala on küllaltki väike, kuid samas on basseinialad päris avarad ja alati saab võtta swim-up toa, et puhkus oleks võimalikult mugav. Hotell sobib hästi nii perepuhkuseks kui ka täiskasvanutele, soojendusega veepark on kenasti olemas ning nendele, kes ei reisi lastega on hotellis kokku neli baari, mis on mõeldud ainult täiskasvanutele.
Esimese päeva viimane hotell jääb kohe Diamondi kõrvale ja koosneb põhimõtteliselt kahest osast Monte Carlo Sharm Resort Spa & Aquapark 5*, mis jääb mere poole ja Royal Monte Carlo 5*, mis on samal territooriumil, kuid jääb nö natuke tahapoole. Esimene rannale lähemal on mõeldud kogu perele ning teine ainult täiskasvanutele. Mõlemal on internetis hea ja kohati väga hea tagasiside, küll tasub arvestada, et mõlema puhul on tegu väga klassikalises stiilis ja kohati vanamoodsate hotellidega. Toad on ruumikad ja erinevaid teenuseid on küll ja veel, kuid mulle isiklikult väga mingit emotsiooni ei jätnud ning usun, et sama raha eest saaks tegelikult ka midagi paremat, kasvõi seal lähedal asuv Renaissance, mis näeb vähe helgem ja kaasaegsem välja.
Teise päeva hommikul jätkasime sealt, kus eelmisel õhtul pooleli jäi ning päeva esimeseks hotelliks oli Pickalbatros Royal Grand Sharm 5*. Hotell majutab alates 16a ja on just värskelt renoveeritud. Külastuse hetkel oli tubades veel vana mööbel, kuid hotelli esindaja sõnul plaanivad nad käesoleva hooaja jooksul kõik välja vahetada. Natuke meenutab Hurghadas olevat samasse ketti kuuluvat Blu Spa hotelli, kuid on suurema territooriumiga. Jättis väga viisaka mulje, midagi erilist just ei täheldanud, kuid tüüpiline uuem Pickalbatrosi hotell. Hinnatase on ehk selline keskmine ja usun, et hind ja kvaliteet peaksid paigas olema.
Järgmisena ootas meid Dreams Beach Resort 5*, mis jääb üsna lähedale Monte Carlodele. See hotell on nüüd selline pigem ökonoomne, hinna poolest jääb samuti soodsamasse otsa. Kategooria on 5*, kuid väga tagasihoidlik ja vanamoodne. Superior toad on renoveeritud, kuid siiski rõhutan, et tagasihoidlikud. Muus osas on seal olemas veepark, wifi igal pool, mitu erinevat rannaala, mis oli tegelikult päris lahe ja kellele meeldib, siis ka aktiivne animatsioon. Ma ei ütleks, et antud hotell mulle nüüd väga sügava mulje oleks jätnud, kuid taskukohase variandina miks mitte kaaluda. Samas jällegi olenevalt reisi ajast, kui ilmad on soojemad, siis võimalik, et Nabqis on sama raha eest juba midagi kobedamat.
Tower Bay
Nüüd muudame natuke asukohta ja suundume Tower Baysse. Eelmisel korral külastasin sealset hotelli, mis kuulus Labranda ketti, kuid nüüd on uue nimega Sharm Club Beach 4*. Hotell on kohalikus stiilis ja minu meelest väga armas ning pigem sobib rahulikumaks puhkuseks. Hind on samuti tavaliselt üsna sõbralik 😀 Sel korral külastasime seal kõrval asuvat Club Reef Resort’i 4*, mis jääb hinna poolest umbes samasse klassi või on kohati isegi pisut soodsam. Hotell ise on väga kena ja jättis ülimalt sümpaatse mulje. Kuna eelistan randa kui basseinile, siis see jäi ehk nõrgaks, kuid muus osas olin ikka väga positiivselt üllatunud. Küll tuleb arvestada, et wifi on tasuta ainult avalikes kohtades. Kui neid kahte hotelli veel kokkuvõtlikult võrrelda, siis tubade arvu poolest on nad enam-vähem sama suured, kuid Sharm Club’i rannaala on avaram ja kujutan ette, et ka mõnusam ning hotell ise tagasihoidlikum meenutades sellist nagu Egiptuse küla. Club Reef jällegi jätab palju kaasaegsema mulje ja toad on paremad, kuid nagu mainisin, siis rannaala ei ole nii hea.
Naama ja Gardens Bay
Sõidame edasi Naama Bay poole ja vaatame üle ühe soodsama otsa hotelli nimega Gafy Resort Aqua Park 4*. Ma ei ole seda hotelli vist kunagi kellelegi pakkunud ja selle hinnang booking.com’is on hetkel 7. Olgem ausad, see mida ma oma vaimusilmas ette kujutasin oli kordades hullem, kui tegelikkus. Kindlasti tasub antud hotelli suhtuda ettevaatlikkusega, kuid minu positiivne silm märkas nii mõndagi toredat. Näiteks oli hotelli territoorium päris armas, enamus toad olid ühekordsetes majakestes ja uste ees olid nunnud väikesed terrassid ehk kohapeal jäi parem üldmulje kui näiteks internetis pilte vaadates. Tubasid meile paraku ei näidatud seega ei saa kommenteerida, kuidas need piltidega vastavuses on. Veel üks punkt, mida selliste hotellide puhul jälgida on puhtus, nii palju kui ma seal ringi vaatasin, siis räpane ega must ei tundunud. Samas võib reaalsus olla siiski teine, mida ilma hotellis elamata ei ole alati väga võimalik täielikult hinnata.
Gafyst põhimõtteliselt teisele poole lahte jääb meie järgmine hotell Maritim Jolie Ville Resort & Casino 5*. Olles paar ööd olnud sama keti golfihotellis, mis oli omade pisikeste plussidega, kuid pehmelt öeldes siiski üsna jube, olid ootused ka antud hotellile madalad. Võimalik, et seetõttu jäi sümpaatsem mulje. Territoorium oli meeldiv, renoveeritud toad kenad ning tegelikult ka renoveerimata tubadel ei olnud viga muud kui see, et nad olid aegunud. Küll, mis paraku eriti muljet ei avaldanud oli lõuna, valikut oli ja söönuks sai, kuid sellega ka asi piirdus. Veel lisan, et restoran, kus meil lõunasöök toimus oli selline tüüpiline liinisöökla. Asukoht iseenesest on hotellil hea, tegevusi suurtele ja väikestele ning bookingu tagasiside lausa väga hea 8,9 punkti, ütleme nii, et maitseasi 😀
Park Regency 5* on üks põnev hotell, millega mul ei ole mitte kuidagi sidet tekkinud. Kaks aastat tagasi jättis külmaks ja samuti nüüd. Ma natuke lootsin, et teisel korral ehk midagi tärkab, kuid paraku mitte. Hotelli territoorium on väga kena, ei saa midagi halba öelda, erinevatel tasanditel, selline sopiline, palju palme, lilli ja põõsaid basseinide vahel. Kõik muu k.a toad on, minu jaoks vähemalt, pigem aegunud ja vanamoodsad samas jällegi puhas ja viisakas. Hea hinna puhul miks mitte.
Teise päeva lõpetame soodsama otsa hotellidega Xperience Kiroseiz Parkland 4* ja Xperience Kiroseiz Premier 5*. Mainin kohe ära, et tegu on tagasihoidlike nö budget hotellidega. Need asuvad kõrvuti ja jäävad rannast ca 1 km kaugusele, kuid nende oma randa on umbes 10 km, kuhu viiakse bussiga. Veepark on esindaja sõnul talveperioodil soojendusega ning mõlemad hotellid saavad seda tasuta kasutada. Toad on vanamoodsad ja natuke kulunud, kuid ei olnud kõige hullemad, vähemasti need, mida meile näidati. Territooriumiga täpselt samamoodi ja tegelikult olen palju hullemaid hotelle näinud. Teeninduse ja toitlustuse osas ei oska paraku kommenteerida, kuid väikese eelarvega perepuhkuseks ja pigem vähenõudlikele võiks isegi sobida. Olenevalt kui suur hinnavahe on, siis soovitan Premieri, mis on 5* ja välimuselt vähe kobedam.
Motosafari
Kolmandal päeval saime korraks natuke hinge tõmmata ja kõrbesse vurama minna. Sarnasel motosafaril olen varem käinud kahel korral, kuid Hurghadas ning päris ise ATVga sõitnud ainult esimesel korral. Ei ole minus paraku seda sõitjageeni 😀 Õnneks ei olnud hullu ja meie tore giid aitas hädast välja võttes mu enda ATV peale. Väljasõidul tegime kaks peatust ka, esimene selline lühem pildistamiseks ja teine natuke pikem koos beduiinide ja nende suurepärase teega. Mulle tohutult meeldib kõrb – vaikne, tühi ja rahulik kuid samas nii müstiline ja lummavalt ilus.. Ma vist võiks tundide viisi vaadata kuidas päike mägede taha loojub. Mis kellele eks 😀 ATVga sõita oli ka tore ja kindlasti soovitan vähemalt korra sellisel ekskursioonil ära käia.
Ras Nasrani ja Sharks Bay
Tore seiklus seljataga jätkame asjalikult hotellide inspekteerimist. Kõik tänased hotellid jäävad lennujaamale väga lähedale ning esimesena vaatame üle Concorde El Salam Front Area, mis jääb mere äärde ja on üleüldiselt viisakam ning teisel liinil asuva Concorde El Salam Sport Area, mis on natuke nukramas seisus. Mõlemad on kindlasti pigem säästuhotellid, järgemööda tegelevad nad renoveerimistöödega, mida ausalt öeldes kulub seal ikka marjaks ära. Midagi otseselt katastroofilist ei näinud, kuid territoorium oli kohati väga kulunud ja nähtavalt vana. Värsked ja kobedad olid näiteks deluxe toad, peale nende ja ranna midagi eriti märkimisväärset selle hotelli puhul ei olnud, standardid on 2021 renoveeritud ning viisakad. Samas hinnaklassis on tegelikult paremaid valikuid kenasti olemas.
Eelnevatele kohe kõrvale jääb DoubleTree by Hilton Sharks Bay 4*. Olen külastanud ja ka elanud mitmetes Hiltonites k.a DoubleTree’des ning nii kehva taset nagu Egiptuse omadel ei ole ette tulnud. Läbiv märksõna antud hotelli kohta, mida olen kirjutanud on VANA 😀 Positiivne on see, et nad hetkel renoveerivad ja esindaja sõnul 2023/24 hooajal opereerib ainult deluxe osa, mis jääb teisele liinile, kui selles õigesti aru sain. Näha, et mis ja kuidas seal peaks deluxe olema paraku ei olnud. Hetkel vähemalt on hind soodsama poolsem, kuid pigem soovitaksin vaadata seda hotelli ehk järgmisel talvehooajal, kui renoveerimistööd on lõpetatud.
Edasi suundume päris uuele lainele ja jõuame hotelli, mida ma väga ootasin – White Hills Resort 5*. See on täiesti uus heledates toonides ja boho stiilis perehotell, neil on kõik basseinid talveperioodil soojendusega k.a swim-up tubade omad ja üks eraldi basseiniala ainult täiskasvanutele. Kui broneerida sviit, siis saab nautida eksklusiivseid Posh Club’i privileege nagu mõned restoranid, baarid, basseinialad ja terve nimekiri erinevaid teenuseid, et puhkus veel ekstra mõnus oleks. Mind pisut küll häiris, et seal oli päris palju lagedat platsi, rohelust küll siin ja seal paistis, kuid ma ütleks, et hubast muljet just ei jäänud. Loodetavasti on asi selles, et hotell on lihtsalt nii uus ja taimedel on vaja aega kasvada. Muus osas oli seal väga kena ja kaasaegne ning kellele selline stiil meeldib, siis võin soovitada küll 😀
Kui White Hillsi väga ootasin, siis järgmine hotell ajas mind ülimalt elevile juba siis kui programmi esmakordselt lugesin. Meraki Resort Sharm El Sheikh 5* (Boho Clubbing resort) on samuti täiesti uus hotell ja mõeldud ainult täiskasvanutele. Neile, kes soovivad rahulikku puhkust ma Merakit eriti ei julgeks soovitada. Seal ei ole ühte kindlat amfiteatrit vms nagu klassikaliselt hotellides, kus kogu lärmakam meelelahutus toimub, vaid peod ja üritused toimuvad igal õhtul erinevas kohas. Mulje Merakist jäi kusjuures palju sümpaatsem, White Hillsiga on nad üsna sarnased – valge, helge ja boho, kuid Meraki oli palju hubasem ja meeldivam, rohelust ja palme näiteks jäi palju rohkem silma. Võin julgelt öelda, et see on antud reisi ja võimalik, et kogu Sharmis üks mu lemmikumaid hotelle ja 1000% soovitan!
Liigume kvaliteetsete Sunrise ketti kuuluvate hotellidega edasi ja külastame kõigepealt teisele liinile jäävat Sunrise Remal Resort’i 4*. Hotelli territoorium on meeldiv ja hubane, üldruumid ja ka toad on disainilt ehk pisut vanamoodsad, kuid siiski väga viisakad ja puhtad. Sunrise Remal Beach 5* nagu nimigi vihjab, asub mere ääres ning on kaasaegsema väljanägemisega. Deluxe swim-up toad on värskelt renoveeritud ja väga ilusad, hotellis on olemas 2 soojendusega basseini ja 16+ rannaala. Pole midagi halba öelda, ka lõunasöök oli Sunrise hotellile kohaselt hea, võin julgelt soovitada.
Järgmiseks hotelliks on Pickalbatros Palace Sharm 5*, kus käisin ka 2 aastat tagasi vaatamas. Hotell on täielikult renoveeritud 2020 aastal ning ülitore oli näha, et paari aastaga näeb endiselt sama kobe välja. Basseinialad on ehk pisut lagedad, kuid samas ei häirinud, see on Pickalbatros’i hotellidel üks üsna ühine joon. Muus osas meenutab hotelli territoorium natuke Kreekat oma valge ja sinise värvigammaga. Toad on kenad ja kaasaegsed ning kui mu mälu ei peta, siis kahe aasta eest neil veeparki ei olnud, aga nüüd on täiesti olemas ja talveperioodil soojendusega. Hind ja kvaliteet on kenasti paigas ning pean veel juurde lisama, et bookingus on nende hinne 9,4 punkti, hindajaid kokku üle seitsme tuhande.
Pühkides Domina tolmu jalgadelt tervitame päeva lõpus rõõmsalt oma uut kodu Baron Resort Sharm El Sheikhi 5*. Vastuvõtt on lahke ja mitu grammi kõrgemat taset on koheselt tunda. Varasemalt olen olnud sama hotelliketi Hurghada külje all asuvas Baron Palace Sahl Hasheesh’is 5*. Mõlema puhul on tegu väga klassikaliste hotellidega, see väljendub nii interjööris kui on tuntav ka teeninduses ning neile kes eelistab just sellist klassikalist väljapeetud luksust on Baron korralik valik. Mulle Sharmi oma vist isegi meeldib natuke rohkem, sest hotell on väiksem ja kompaktsem imeilusa liivarannaga. Veel on neil olemas kaunid korallid, kus Nemo ja teisi sõpru otsida või niisama kala- ja korallielu uudistada.
Nabq
Uus päev, uus piirkond ja uued hotellid, Baronist umbes kümne kilomeetri jagu edasi jääb Nabq’i piirkond, mis on tuulisem ning olenevalt aastast võib talvekuudel olla üsna jahe. Plusspoolelt on sealsed hotellid ehk parema tasemega, see viimane on küll nii ja naa ning oleneb mida millega täpsemalt võrrelda. Üks on kindel, et selles piirkonnas on omajagu väga korralikke heatasemelisi hotelle. Paraku küll on päeva esimene hotell üsna närb, tagasihoidlik soodsama otsa hotell Rehana Royal Beach Resort 5*. Toad olid kulunud, kuid isegi enam-vähem viisakad, territoorium mõjus natukese rääbakalt, mõtlesin, et äkki seetõttu, et hotellis ei olnud parasjagu külalisi, kuid kui märkasin seintel olevaid jalajälgi ja muusuguseid plekke, siis sain oma esmamuljele kinnitust. Veepark on olemas, rand ja korallid, süüa antakse ilmselt samuti, kuid samas hinnaklassis on kõvasti kobedamaid hotelle 😀
Kohe Rehana kõrval asub meie järgmine hotell Cleopatra Luxury Resort SSH 5*. Mulle paraku siiani ei ole meenunud, et kas ma eelmisel korral ka seda hotelli vaatasin või mitte, vähemasti ei jätnud see tol korral mitte mingit emotsiooni. Nüüd olin ikka väga positiivselt üllatunud. Hotell on osaliselt renoveeritud, kõik deluxe toad näiteks 😉 loodetavasti on see hotell 2025 talvehooajal juba täielikult uues kuues. Territoorium on väga meeldiv ning toad kenad, paraku küll, kui viimasel päeval on lend õhtupoole, siis kell 12:00 lõigatakse käepael ära, süüa ja juua saab edasi ka, kuid siis juba lisatasu eest. Merest teisel liinil asub nende täiskasvanutele mõeldud täiesti uus hotell Cleopatra Luxury Resort SSH 5* 16+. Rohelust seal väga palju ei ole, vähemasti veel, kuid rõhku on pandud mõnusale basseinialale. Rand ka tegelikult väga kaugele ei jää ning sinna saab mugavasti hotelli shuttle’ga. Mõlemad hotellid jätsid väga sümpaatse mulje ja on omas hinnaklassis hea tasemega. Samuti booking.com’i hinnangud on kõrged 9 punkti ja 16+ hotellil hetkel isegi 9,4.
Järgmiseks vaatame üle kaks kõrvuti asuvat hotelli Nubian Village 5* ja Nubian Island 5*. Olin meeldivalt üllatunud, et mõlemad hotellid on üsnagi hubased, rohelusse uppuv territoorium ja kuidagi mõnus oli. Village on pisut tagasihoidlikum ja kohati kulunud, kuid pole viga, animatsioon pidi seal olema itaaliakeelne, kuid kuna hotellid on ristkasutuses, siis saab vabalt minna Island poolele, kus animatsioon on inglise ja vene keeles. Hea keskmise hinna puhul täiesti miks mitte variant, luksus ei ole kindlasti mida nad pakuvad, kuid selline mõnus puhkeküla tüüpi kõik hinnas puhkus pigem.
Hotellid ikka vahetavad omanikke ja/või nimesid ning juhtus nii, et järgmine hotell, kui seda esimest korda vaatamas käisin oli ta nimega Magic Beach 5* 😀 tänaseks kannab sama hotell hoopis nime Magic World Sharm – Club by Jaz 5*, mis on tore, sest Jaz hotelliketi hotellid on üldiselt korraliku tasemega. Väga pikalt antud hotellil ei peatu, sest külastuse hetkel ootas veel renoveerimist, kuid mainin, et territoorium oli väga kena ning usun, et 2025 hooajal on sellest hotellist saanud mõnus koht, kus päikseline puhkus veeta. Tagasiside poolest on juba praegu väga korralik valik.
Edasi läheb põnevamaks 😀 vaatame üle ülipopulaarse Rixose kaks hotelli – ainult täiskasvanuid võõrustava Rixos Sharm El Sheikh 5* 18+ ja perede lemmiku Rixos Premium Seagate 5*. Ütlen igaks juhuks juba alustuseks, et need kaks hotelli ei asu kõrvuti, vaid on teineteisest umbes 20 min pikkuse jalutuskäigu kaugusel. 18+ on väga kena ja kaasaegne, ei ole midagi öelda, territoorium, toad, meelelahutus jne on täiesti 5+. Seagate on natuke teine tera, mulle vähemalt eriti sümpaatset muljet paraku ei jätnud. Rohelust on, kuid territoorium on, palun vabandust, üsna inetu. Toad, siseruumid ja muu on klassikaline kena Rixos ning toit oli uskumatult maitsev. Olen kunagi Türgis Tekirova Rixoses puhanud ja ei mäleta, et seal nii super hästi süüa oleks saanud 😀. Natuke negatiivse kogemuse jättis paraku lõunasöögirestorani teenindus, rahvast oli tohutult palju ja teenindajaid ilmselgelt liiga vähe, vaba lauda otsisime vist kaks või kolm korda uuesti, sest meie jaoks korda tehtud laud võeti sujuvalt ära. Ma absoluutselt ei soovi vinguda ja viriseda, vaid pigem mõtlen sellele, et palju Seagate üldjuhul maksab, mitte vähe eks, siis teatud asjad võiksid ju paigas olla. Olen täiesti seda meelt, et ka suuremas hotellis saab teenindus olla hea ja tähelepanelik, et külaline ei tunneks ennast kui kombinaadis. Sellegipoolest on Seagate üks populaarsemaid ja ihaldatumaid perehotelle Sharmis ja kindlasti soovitan seda, sest olgem ausad, sellist meelelahutust teised naljalt ei paku.
See päev lõpeb minu jaoks tõelise pärliga 😀 Steigenberger Alcazar 5*. Steigenberger on ka Hurghadas üks mu lemmikuid, kuid Alcazar suutis mind veel rohkem vaimustada. Territoorium kohati ehk on natuke lage, kuid hotelli interjöör on lihtsalt lummav. Nagu teiste nende hotellide puhul, siis ka Alcazaris on kõik a la carte restoranid hinnas, tuleb ainult laud ette broneerida, lisaks on kõik basseinid talvehooajal soojendusega ning eraldi 16+ basseiniala. Päris ausalt, see on hotell, kus ma ise suurima heameelega puhkaksin
Natuke veel Gardens Bay’d
Päike sirab kõrgel taevas, pehme soe õhk paitab mu palet ning kätte on jõudnud selle uskumatu teekonna viimane hotellide päev. Esimesena ootab meid Naama Bayst mitte väga kaugel asuv Reef Oasis Blue Bay 5*. Seda hotelli külastasin ka kahe aasta eest ja tol korral jättis ülimalt sümpaatse mulje. Sel korral, ma nüüd ei tea, kas mina olen muutunud või on asi milleski muus, kuid niivõrd positiivne mälestus paraku ei jäänud. Niisiis, hotellist ikka ka natuke 😀 kõik nende toad jäävad rannast natuke eemale, teisele poole peamaja, pisut nagu puhkeküla stiilis, kuid majad ei ole siiski ühekordsed. Ära tasub märkida veel, et standard toad jäävad veel eriti tahapoole, esindaja sõnul on vastuvõttu jalutada ca 7 minutit, õnneks sõidavad seal ringi ka golfiautod, mis küüti pakuvad. Toad olid kergelt väsinud, kuid neid renoveeritakse, tol hetkel olid ühe maja superior toad renoveeritud ja ka deluxe toad olid viisakad. Territoorium on neil päris suur, kuid sellest hoolimata väga hubane ja kena haljastusega ning lisaks ka eraldi 16+ relax basseiniala. Antud hotelli kõige suurem pluss, minu jaoks, on rannaala ja kohe sinna äärde jääv basseiniala infinity basseiniga. Paari aasta eest oli ka toitlustus väga korralik 🙂 Ütleme nii, et kui hotell on saada hea hinnaga, tuba ei pea olema väga uhke ja reisi eesmärgiks on pigem rand, meri, snorgeldamine ehk selline laisa inimese puhkus, kellel ei ole vaja kõiksugu tegevusi, siis täiesti miks mitte hotell. Pealegi Naama Bay, kus lustimas käia ei ole ka just eriti kaugel.
Liigume natukese maad edasi hotelli Sheraton Sharm Hotel, Resort, Villas 5*. Kohale jõudes ootamatult mõistsin, et olen seal varem käinud. Viimase paari aastaga ei ole seal suurt midagi muutunud, mis ühest küljest on positiivne, kuid kuna hotell on vanem ja ei ole põhjalikumat uuenduskuuri läbinud, siis on ta paratamatult väheke vanamoodne. Muus osas oli puhas ja viisakas. Eraldi märgiksin ära, et kui saabumise päeval jõuab hotelli sellisel ajal, et lõunat ei jõua süüa, siis olenevalt lennuajast muidugi, on võimalus süüa lõunat lahkumise päeval, muidu võetakse viimasel päeval käepael hotellist välja registreerides ära.
Natuke veel Sharks Bay’d
Järgmisena vaatame üle värske Rixos Golf Villas And Suites 5*, mis oli tol hetkel juba avatud, kuid mitte veel täielikult valmis ja opereeriv. Ma väga loodan, et nüüdseks on hotell saavutanud korraliku Rixose taseme, ka hinna poolest on teistele Rixostele järele jõudnud. Kuna hotell on just hiljuti renoveeritud, siis interjöör ja toad on kenad ja kaasaegsed. Mis mulle tegelikult seal väga meeldib on see, et toad on väiksemates ühekordsetes majades, ilusad ja avarad. Haljastus tahab natuke veel aega ja kasvamist, kuid kuna hotell on nii värskelt valminud, siis on see arusaadav. Oma rannaala on kenasti olemas ja jääb pisut eemale, kuid sõit sinna ei pidavat eriti kaua aega võtma. Nagu nimigi ütleb, siis on tegu golfihotelliga, seal kohe kõrval on 18 auguga golfiväljak. See ehk paneb suuresti paika ja annab aimu kellele antud hotell paremini sobiks 🙂
Rixose golfiväljaku küljealla, mere äärde jääb meie järgmine hotell Pyramisa Beach Resort SSH 5*(uue nimega V Hotel Sharm el Sheikh). Ütlen alustuseks ausalt ära, et minu ootused ja lootused olid väga madalad, Pyramisa on olnud minu mäletamist mööda soodsama otsa hotell, mille tagasiside ei ole just kiita olnud. Kohale jõudes oli aru saada, et hotell on osaliselt remondis, hotelli vastuvõttu justkui ei näinud, teekond on natuke meeles kui kulunud labürint ja koht kuhu meid hetkeks istuma pandi oli üsna trööstitu. Ma ei saanudki aru, kas see oli lihtsalt mingi baar, mis neil siseruumides on või oleks pidanud olema koosolekuruum vms, väljanägemisest ja lõhnast oli selgelt aru saada, et tegu on baariga ning mitte kõige viisakamaga. Tol hetkel oli ehk pool hotellist renoveeritud, praeguseks on nad äkki töödega valmis saanud. Igatahes 😀 kogu renoveeritud osa oli väga viisakas, kaasaegne ja kena. Teeninduse osas ei oska kogemusest öelda, kuid bookingu 8,6 punkti ehk näitavad midagi. Eks näis, kuidas selle hotelliga läheb, kuid lõpetan siiski positiivse noodiga, neil on väga äge basseiniala. Ma ei ole päris sellist varem näinud, suurem osa on toreda voolava kujuga ning väiksem meenutab ehk lainebasseini ning keskel saavad need kergelt lainetades kokku.
Pyramisa kõrvaltänavasse jääb üks imetore hotell 😀 Olin juba ammu vaadanud, et tagasiside on väga hea, kuid millegipärast siiski ei juhtunud seda eriti pakkuma. Nüüd on oma silmaga üle vaadatud ja tunne on hea! Sultan Gardens Resort 5* jättis uskumatult sooja mulje, viisakas ja väljapeetud ning kohati natuke boho. Kui nuriseda, siis toidu poolest oleks võinud olla vähe parem, valik oli küll lai ja kõige selle hulgas, mida ma endale taldrikule olin kuhjanud leidus väga maitsvaid toitusid, kuid ütleme kes pigem euroopapärast toitu eelistavad, siis see jäi lahjaks. Samas jällegi on nende territoorium ilus, toad viisakad ja helged ehk täiesti miks mitte variant 😉
Killuke Nabqi lõpetuseks
Kõht täis, meel rõõmus ja ees ootamas meie põneva reisi viimane hotell. Oma märkmetesse olen kirjutanud ainult kaks sõna 😀 OMG! ja SUPER! Ilmselgelt räägivad need sõnad enda eest ja absoluutselt on tegu ühe viimase aja ägedama projektiga Rixos Radamis 5*. Kui kõik valmis on, siis saab seal olema kokku viis hotelli ja võiks öelda, et Hollywoodi stiilis villad, loomulikult shopping ning The Land of Legendiga sarnane teemapark. Hetkel on müügis Blue planet, mis jääb teisele liinile ja rannaäärne Tirana. Mõlemad on uhiuued, ülimalt kaasaegsed ja ilusad ehk Rixos at its finest! Tunnistan, et Rixos ei ole alati mu esimene valik, kuid Radamis tekitas ootamatut ja uskumatut elevust ning loodan, et kui kogu kompleks on valminud, siis avaneb võimalus seal aega veeta.
Küll see oli üks ütlemata tore ja meeleolukas reis, mille käigus sai palju uut huvitavat teada ning varasemale värskendust. Loodan väga, et mu mõtisklustest ja kommentaaridest on sobiva hotelli valimisel abi ning et mu Egiptuse entusiasm on nakkav 😀