Image Alt

Yolotravel

Rhodose reisijutt

Kreeka on mulle südamelähedane olnud juba ammusest ajast, kuid Ateena lennujaamast ja Kreeta saarest, kus olen ka mõnda aega elanud ja hotellis töötanud, ei olnud veel kaugemale jõudnud.

Jõudes Rhodosele lummas mind juba lennujaamast väljudes sealne lopsakas rohelus.

Võiks isegi kirjeldada selliselt, et loodus on seal väga sarnane Türgiga, mis arvestades saare asukohta on loogiline.

Saar on küll üsna väike, kuid sealsed erinevad piirkonnad on küllaltki omanäolised.

Tutvusime pisut lähemalt Lindose ja Falirakiga, mis jäävad idapoole, Ialysossosega läänepoolel ning Rhodose linnaga.

Kes liivaranda eelistab, siis peaks vaatama pigem idapoole jäävaid hotelle. Falirakis näiteks on väga korralik liivarand.

Nii pikalt kui silm seletas olid olemas varjud ja toolid ning ranna ääres järjest kohvikuid, baare ja söögikohti.

Rhodose linnas ja Ialysossoses on rannad kivised. Viimase puhul oli meie hotellile lähim rand tegelikult väga mõnus.Rannabaare ega teenindust küll ei olnud, kuid kellele meeldib pisut ehedam ja rahulikum olemine, siis soovitaksin küll.

Veel saime külastada Rhodose lähedal asuvat Symi saart, kuhu kindlasti soovitan minna.

Saare pealinn on uskumatult armas oma väikeste värviliste tänavate ja suurepäraste mereannirestoranidega. Kes vähegi mereandidest lugu peab saab seal kindlasti hea elamuse osaliseks.

Kokku vaatasime nädala jooksul üle 29 erinevat hotelli, mille hulgas on väga hea tasemega 5* hotelle, mõned väikesed ja nunnud perehotellid ning sellise keskmise tasemega kõik hinnas toitlustusega perepuhkusele orienteeritud hotellid.

 

Ütleksin kohe ära, et nende keskmise tasemega AI hotellide tase on Rhodosel paraku väga kõikuv. Kindlasti ei saa oodata võrdväärset kvaliteeti näiteks samas hinnaklassis olevate Türgi hotellidega, kus hinna ja kvaliteedisuhe on osade hotellide puhul palju paremini paigas.

 

Headest kõik hinnas hotellidest tooksin kindlasti välja Mitsise hotelliketi, külastasin nelja erinevat, mis kõik olid pisut omamoodi, kuid ainult üks jäi teistele natuke alla. Väga hästi sobivad need ka terve perega puhkamiseks. Veel lisaksin siia näiteks Rhodos Princessi, mis on värskelt renoveeritud, Princess Andriana ja Akti Imperiali.  

 

Ka täiskasvanutele on Rhodosel üht-teist pakkuda 🙂 Näiteks Mayia, mis jääb Lindose lähedale. Samuti on saarel kokku lausa kolm erinevat Cook’s Clubi (mu lemmik) keti hotelli – Rhodose linnas, Ialysossoses ja kõige uuem Kolymbias.

 

Kõik hinnas hotellid on lastega reisides kindlasti omal kohal, kuid Rhodose ja Kreeka puhul üldiselt soovitaksin siiski pigem väljas söömas käia. Kuitahes hea hotelli toitlustus olla võib on see tavaliselt ikka buffeetoit, mida kohalike restoranidega ei anna kuidagi võrrelda. 

 

Ma ise näiteks eelistaksin mõnda väiksemat perehotelli või apartementi, sõidaksin ringi, et avastada ilusaid paikasid ja külakesi ning naudiksin just kohalikku toitu ja kultuuri. Siinkohal väike soovitus veel Rhodose vanalinna osas (k.a teistes sihtkohtades) – julge piiluda ja vaadata väiksematele kõrvaltänavatele, enne ikka veendudes, et tegu on turvalise koha mitte aguliga. Nendes tänavates ei pruugi olla väga palju inimesi, saab rahulikult pildistada ja filmida, poed ja söögikohad võivad olla paremad/soodsamad vms. Põhilised turistide tänavad on tavaliselt paksult rahvast täis ning igas poes on põhimõtteliselt sama kaup.

 

Kaunis rohelus, mäed ja toredad linnakesed koos Kreeka kultuuri ja imemaitsva toiduga teevad Rhodosest väga mõnusa sihtkoha.

Olen äärmiselt õnnelik, et sain põgusalt Rhodosega tutvust teha, nädalast seal on mulle kindlasti vähe 😀

You don't have permission to register