Image Alt

Tuneesia COOEE President 4*

Tuneesia COOEE President 4*

Salam aleikum ehkki Tuneesias tuleb bonjour öelda.

alustan “-” pooltest selle hotelli suhtes:

ei sobi, kui on liikumispuudega – astmeid, treppe päris palju

tubades ei ole lauatelefone, kui omavahel suhelda tahad.Wifi vaid üldruumides, aga korralik.

meri ei sobi lastele – järsk kallas, kiirelt sügavaks, suured lained. 

kassiallergikud hoidku eemale, brigaad oli ikka paarkümmend isendit. (ise olen kassisõber ja mõne pala ikka poetasin).

 

aga nüüd “+” pooled ehk meie eeltöö kandis vilja ja jäime väga rahule.

bungalod 1 -2  kordsed, privaatsemad, varjulisema ja uhkemad. 3-ne tuba täiesti suur ja OK, voodid norm. Soe vesi dušši all kogu aeg.

Käterätikud saabudes karjusid ülepesemise järele, aga järgmine hommik saime koristajapiigal kitlist kinni, šokolaad, paar eurot ja tuba mukiti iga lõuna, pesu vahetati, rätikud valged-pehmed. 

Puhtust hoiti igal pool.

Nova esindaja sõnul meie omal 4*-st parimaid kööke, pire piprane oli, aga nii soolane toit, salatid kui magus-puuviljad kena suur valik, nii hommik kui õhtusöögid. Kohvi, … nagu ikka… instant ja eestlane seda ei taha. Aga seda teadsime.

Hotellis 24/7 baar! veintsi, karastusjooke, naljakaid kohapealseid kangeid napsusid. ja Wifi.

Kena noorte punt animaatoreid, mitte liiga hullagaraid, mõnusad tegijad, igal õhtul mingi show.

Rand. OK, oli üle tee,  Suur, lai, pehme liiv. Ja meie möllasime seal lainetes!!! Rannabaar enam ei töötand, rannapoisile sai šokolaadiga selgeks tehtud, et eesti madam nõuab lamamistoolile madratsit ja olgu olla!

 

Linn. No jala saab mõlemale poole kilomeeter jalutada, jääb poekesi tee peale. Kuskil 3 km on Carrefour. Vanalinna, Hammamet Medina oli taksotäis 10 dinaari ehk € 3,35 ja 12 min sõita. Aga esimene kord tegi taksojuht selgeks, et see mõttetu koht ja viis meid uude , Hammamet Jasmine, linnaossa, 30 min ja 25 dinaari (8€). Päris kena jalutada, aga lõpuks jõudsime ikka vanalinna ka, väga vahva.

 

Reisidest võtsime loomaaed+aafrika õhtu, see loomaaed on ikka päris korralik mitmetunnine  jalutamine, aafrika õhtu oli ka päris naljakas, õhtusöök + veinid.

Päevane reis Tunisesse, Karthago koht ja Sidi Bou Saidi vanalinn. Tunises olid rahutused eelmine päev olnud, et sinna ei lastud.

Kiidetud kõrbereisi,  2-päevast, mitmed reisijad pidasid ikkagi liig pikaks ja koormavaks.

Ühesõnaga, hotell sobib nii laisklejale kui aktiivsele täiskasvanutele , lastega peredele hakkab igav, veepark oli üsna roostes, mahajäetud,  ja lastebassein niruvõitu.

Hinna-kvaliteedi suhtes paigas. Üks eesti venelanna elas peahoones, kurtis, et tuba ok, aga vaade kuskile nurka.

Me soovitame!

Mul pikk Egiptuse kogemus, aga Tuneesia on rahulkum, turvalisem, kuidagi sõbralikum. Paljud ei oska inglise keelt, aga egiptuse paarkümmend araabiakeelset sõna olid seal täiesti arusaadavad. Prantsuse keel põhiline, ka vene keelt oskavad.

You don't have permission to register